Візуалізація-3: проти інфо- та коронавірусів

Іноді саме візуалізація проблеми допомагає отримати душевний спокій від того, що ти усвідомлюєш якісь речі та отримуєш розуміння того, що спочатку викликає тільки паніку та розпач. Так сталося з поширенням коронавірусу та панічних настроїв у світі взагалі і в Україні зокрема.

Але якщо уважно подивитись, наприклад, на це посилання, воно дуууже наочно демонструє, як ті четверо, хто працював дома, не пішов на барбекю, не подорожував літаком та просто залишився вдома, значно скоротили кількість хворих!

 

Особливо це актуально для перших ланцюжків розповсюдження вірусу, тому сиджу вдома і вам раджу. 

Поки сиджу, дивлюсь статті, які пишуть кібернетики всіх країн та націй. Ось, якісна стаття Харрі Стівенса у Вашингтон пост, її майже всі бачили у соціальних мережах, але яка ж там чудова візуалізація моделювання чотирьох сценаріїв поширення епідемії!

[1] Відкрита модель

[2] Карантин

[3] Помірне
соціальне динстанціювання

[4] Екстенсивне
соціальне динстанціювання

Тут не вистачає однієї прямої лінії – максимальні можливості системи охорони здоров’я впоратися з кількістю хворих, але тут від країни залежить и від ще багатьох факторів (див. Хмарочос). Як би там не було, навіть у розвинених країнах ця пряма буде набагато нижче, ніж піки захворювання!

Тому висновок однозначний: треба сидіти вдома якомога більшій кількості людей, поки не зійде “хвиля” вірусу та бажано поки не винайдуть ефективні ліки. На жаль, поки тільки соціальне дистанціювання та іммобілізація!

А вдома можна приділити увагу сім’ї та нарешті навчити дітей новим учнівським технологіям!

Math Class in Quarantine from r/asianpeoplegifs

Бувайте здорові!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *